Google.org i Legia Warszawa wspólnie #GOTOWIDOPOMOCY

Google.org, charytatywny oddział Google,wsparł akcję pomocową #GOTOWIDOPOMOCY, zorganizowaną przez Legię Warszawa.Przekazane środki przeznaczone są na finansowanie i dostarczanie posiłków dlaseniorów w czasie epidemii koronawirusa. Akcja Legii to największa tego typuinicjatywa w Polsce. Wolontariusze codziennie docierają do ok. tysiąca senioróww całej Warszawie, a liczba beneficjentów z dnia na dzień rośnie. W projekt #GOTOWIDOPOMOCY zaangażowałosię już kilkadziesiąt firm i osób publicznych. 

  • ●       10 000 dotychczas sfinansowanych i dostarczonych posiłków
  • ●       1 000 seniorów dziennie otrzymuje posiłki
  • ●       Akcję wsparło kilkadziesiąt polskich i międzynarodowych firm oraz osób publicznych

Akcja pomocowa #GOTOWIDOPOMOCY to obecnie największaplatforma pomocy bezpośredniej dla seniorów w Polsce. Legia, dzięki wsparciuT-Mobile Polska, uruchomiła bezpłatny numer pomocowy, na który można dzwonić izgłaszać potrzeby związane z otrzymaniem posiłków, zrobieniem zakupów lubuzyskać pomocy natury psychologicznej.

 – Sfinansowaliśmy i dostarczyliśmy już 10 tys.posiłków dla seniorów i nie zwalniamy tempa. Dzięki wsparciu takich partnerówjak Google.org oraz rosnącej liczbiewolontariuszy, możemy cały czas rozwijać zakres pomocy. Bardzo dziękujęwszystkim, którzy dołączyli do #GOTOWIDOPOMOCY i sprawili, że jest to obecnie największa tego typu akcja pomocybezpośredniej w Polsce  – mówiDariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii.

 Nasz oddział charytatywny Google.orgwspiera organizacje i instytucje, które bezpośrednio niosą pomoc w swoich lokalnychspołecznościach. Jedną z takich inicjatyw jest właśnie #GOTOWIDOPOMOCY icieszymy się, że jako Google możemy wesprzeć akcję, która w tej wyjątkowejsytuacji pomaga najbardziej potrzebującym warszawiankom i warszawiakom – mówiMarta Kokoszka z Google Polska.

Codzienniedo akcji dołączają nie tylko nowe firmy, ale także osoby publiczne, któreprzekazują różne fanty na aukcje charytatywne i angażują się w wolontariat. Sąwśród nich między innymi: Joanna Przetakiewicz, Rafał Maserak, Antek Królikowski,Anna Mucha, Adam Zdrójkowski, Michał „Mata” Matczak, Piotr Kędzierski, MarcinMroczek, Damian Kordas, Karol Kłos i wiele innych.

– Epidemiakoronowirusa sprawiła, że w połowie marca straciliśmy możliwość funkcjonowaniajako klub piłkarski. Postanowiliśmy wtedy, że musimy zaangażować się w pomocnajbardziej potrzebującym, a w tej sytuacji, są nimi seniorzy. Dlategozamieniliśmy klub w organizację charytatywną i stworzyliśmy inicjatywę #GOTOWIDOPOMOCY. Zbudowaliśmyplatformę, która nie tylko pomaga seniorom w tej trudnej sytuacji, ale zostaniez nami i będzie się dalej rozwijać, nawet gdy jako klub wrócimy do normalnejdziałalności sportowej – dodaje Dariusz Mioduski.      

Partneramii darczyńcami akcji #GOTOWIDOPOMOCY zostali już Związek Harcerzy Rzeczypospolitej, Innogy Go, Group One, Super Drob, Stroer, TM Flota,Belvedere, Bracia Wiśniewscy,  PGE Narodowy, Inter Europol, Emitel, Gastro Magic Wypożyczalnia, N31 by Robert Sowa, Cashback, Bukat, Hotel Bryza, Fundacja Społeczności Liceum Batorego,Grail Point, Makarony Polskie, Galicjanka, Performance Labs, Adamed, Lavazza,Królewskie, Akademia Leona Koźmińskiego, Pepsi, Piekarnia Dąbrowscy, Good Looking Studio, Sirens, Unilever, Upfield, Tatoo Gallery Azazel i Google.org.

Patronatnad projektem objęli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i Wojewoda Mazowiecki.

Dodatkowo, uruchomiona zostałspecjalna zbiórka pieniędzy, z której cały dochód zostanie przekazany nawsparcie akcji #GOTOWIDOPOMOCY: https://zrzutka.pl/gotowidopomocy

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x